Pradžia
en

Kaip prisijaukinti nuotolinį darbą

Nuotolinis darbas, ypač šiuolaikinėje įmonėje dirbantiems žmonėms, ne tokia jau ir naujiena. Taip pat, remiantis atliktomis įvairių šaltinių analizėmis, galima teigti, kad jaunosios – Z ir X – kartos atstovai galimybę dirbti iš namų laiko didžiuliu tai galinčios pasiūlyti įmonės privalumu. Vis dėlto karantino metu situacija smarkiai pasikeitė ir visų taip trokštamas nuotolinis darbas didžiajai daliai darbuotojų tapo tikru iššūkiu. Kol toks darbo pobūdis buvo laisvai pasirenkamas, atrodė tarsi savotiška pramoga, tačiau kai nuotolinis darbas tapo privalomas, namuose kažkaip pasidarė per ankšta, nepatogu, sunku susikaupti – ėmė trūkti įprastų, lyg teatro scenoje, biuro rekvizitų ir darbo dienos rutinos.

Ar pastebėjote, kad eina ketvirtoji karantino savaitė? Ar sekmadienį vakare vis dar pagaunate save tyliai piktinantis „O ne, rytoj ir vėl pirmadienis…“ Tikriausiai šiuo metu dažniau pagalvojate apie tai, kaip vis dėlto laukiate, kada gi išauš tas „senasis“ ir kartais taip nekenčiamas pirmadienis, kai įžengus į biurą, jame pasitinka daili kolegės šypsena, kai prie garuojančio latte puodelio su kolegomis dalinatės savaitgalio įspūdžiais, o skyriaus kolegų nuolat laidomi seni juokeliai ne tokie jau ir pabodę. Prisiminus biuro gyvenimą, gali kilti apmaudas ‒ kuo gi dalintis dabar, kai visos dienos panašios, savaitgalis nedaug kuo skiriasi nuo darbo dienos, o didžiausia pramoga tampa išėjimas į parduotuvę ar šuns vedžiojimas. Vis dėlto dalintis yra kuo!

Tiems, kurie vis dar eksperimentuoja ir bando prisijaukinti darbą iš namų, tikimės, kad mūsų kolegų žemiau pateikiama asmeninė patirtis pravers! 

Kaip išlaikyti darbo ritmą?

  • Susidarykite ir laikykitės dienotvarkės. Senas ir visiems jau turbūt įgrisęs patarimas. Labai veiksmingas, tik, keista, kad jo mažai kas laikosi. Juk ne veltui sakoma, kad grožis slypi paprastume :) Taip ir su darbais – dienotvarkė puikus pagalbininkas ne tik planuojant laiką, bet ir dėliojant prioritetus. Prieš dėliojant dienotvarkę, pasidarykite visų svarbiausių/skubiausių ar primirštų darbų sąrašą. Tik tuomet prioriteto tvarka juos perkelkite į dienotvarkę. Kiekvieną padarytą darbą išbraukite. Toks būdas Jums leis vizualiai matyti, kaip sekasi vykdyti užduotis.
  • Namuose pasiskirkite konkrečią darbo vietą, kuri Jums asocijuotųsi tik su darbu ir su niekuo daugiau. Ryte atėjus jausitės lyg biure, o vakare, baigus darbą, norėsis eiti į kitas namų erdves, kurios nėra susijusios su darbu.
  • Išlaikykite įprastą rutiną – atsikėlę ryte ruoškitės lyg eitumėte į biurą: papusryčiaukite, apsirenkite darbui skirtus drabužius ir keliaukite į savo darbo vietą. Galite net apsiauti batus, su kuriais įprastai šiandien keliautumėte į darbą. Tokiu būdu liks mažiau pagundų susikelti kojas ant kėdės ir sėdėti susikuprinus - kas taipogi kenkia darbo efektyvumui.
  • Nepraraskite laiko nuovokos. Jei įprastai dirbate nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro, stenkitės tai išlaikyti. Taip, kaip biure išnaudojate pietų laiką, išnaudokite jį ir namuose (eikite pasivaikščioti, gaminkite ar pasimankštinkite). Nemaišykite laiko, skirto darbui ir laiko, skirto namų ruošai. Tai padės susikoncentruoti ir atlikti daugiau darbų.

Kaip motyvuoti save pajudėti?

  • Sportuokite namuose! O kad būtų lengviau prisiversti, pakvieskite online būdu prisijungti kolegas. Pamatysite, išaugs ne tik atsakomybė užsiėmimus atlikti sutartą dieną, bet ir smagiai praleisite laiką.
  • Sėdimą pozą kartas nuo karto keiskite į stovimą. Kyla klausimas, kaip tai padaryti neturint funkcionalaus reguliuojamo stalo? Ogi labai buitiškai ir išmaniai! Ar pagalvojote, kad reguliuojamą stalą gali atstoti lyginimo lenta? :) O bet kurią aukštesnę spintelę galima puikiai pritaikyti darbui atsistojus.
  • Pietų pertrauką galite išnaudoti pasivaikščiojimui lauke, ypač jei gyvenate šalia parko ar miško. Ne tik pajudėsite, bet ir pailsinsite akis bei pravėdinsite mintis.

Kaip suderinti darbą iš namų ir buvimą namuose?

  • Pasiruošti puikios nuotaikos dienai padės mėgstamas animacinis serialas. Ypač tai naudinga tėveliams – ne tik pasikelsite ūpą, bet ir praleisite laiką su mažaisiais.
  • Darbo savaitei pasibaigus ir siekiant darbus palikti už „durų - penktadienio vakarą praleiskite kitaip. Užsisakykite maisto iš mėmgstamo restorano, pasipuoškite ir pamirškite visos savaitės darbus, juk tikrai nusipelnėte poilsio. 
  • Savaitgaliui ištrūkite iš namų ir nors trumpam pakeiskite aplinką – važiuokite pasivaikščioti ar pabėgioti į mišką. Jei esate naujų potyrių ar sveikos gyvensenos šalininkas, galbūt išbandysite maudynes ežere. :) Kad ir kurį variantą pasirinksite, pirmadienis tikrai taps energingesnis.

Linkime, kad mūsų patarimai ne tik surastų vietą Jūsų naujai planuojamame darbo ritme, bet ir turėtų praktinės naudos ne tik šiame neįprastame laikotarpyje, bet ir žvelgiant į ateities perspektyvą, kuomet nuotolinis darbas taps įprasta rutina.