Pradžia
en

ADVANCED ADVICE padėjo gauti finansavimą „Altechna Coatings“ inovatyvių technologijų kūrimui

2019 m. sausio 22 dieną LR ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu stambiausiai optinių dangų gamintojai Lietuvoje UAB „Altechna Coatings“ buvo skirta virš 1,9 mln. eurų ES subsidija inovatyvių technologijų kūrimui. Bendras projekto „Naujos kartos optiniai paviršiai ir dangos lazeriams (STAR)“ biudžetas siekia 3,8 mln. eurų.

Vertinant „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ priemonės kvietimą Nr. 04 (01), tai yra didžiausia iš šiame kvietime dalyvavusioms įmonėms skirtų ES subsidijų.

Mūsų klientas UAB „Altechna Coatings“ yra stambiausia optinių dangų gamintoja Lietuvoje, daugiau nei 20 metų užsiimanti optinių elementų dengimu interferencinėmis optinėmis dangomis. Įmonė kuria ir gamina optinius elementus ir komponentus lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams.

Projekto metu numatoma sukurti inovatyvias technologijas, kurios leistų reikšmingai pagerinti aukštos kokybės lazerių optinių dangų atsparumą lazerio spinduliuotei ir leistų padidinti dangų ilgaamžiškumą. Projekto metu kartu su partneriais – Hanoverio lazerinių tyrimų centru, UAB „Lidaris“ ir UAB „Altechna“, numatoma vykdyti mokslinius tyrimus, skirtus optinių komponentų gamybos technologijų sukūrimui ir validavimui laboratorinėmis sąlygomis ir eksperimentinę plėtrą, skirtą optinių elementų dangų gamybos technologijų demonstravimui realaus veikimo sąlygomis. Projekto metu gautų tyrimų rezultatus įmonė pritaikys reikšmingai patobulintų technologijų kūrime bei optinių dangų gamyboje. Taip pat numatoma plėsti MTEP bazę, įsigyjant MTEP veiklų vykdymui reikalingą įrangą.