Mūsų publikacijos

Susipažinkite su naujausiais mūsų komandos narių parengtais straipsniais ir knygomis:

Straipsnis „SVEIKI, NORĖČIAU ĮSIGYTI JŪSŲ VERSLO FRANŠIZĘ“

Paskelbtas 2015-07-09

"Sveiki, norėčiau įsigyti Jūsų verslo franšizę". Jei nors vieną kartą gavote tokią užklausą, tada šis straipsnis skirtas Jums. Jei manote, kad tokių užklausų sulauksite ateityje, šis straipsnis taip pat bus Jums naudingas. Gero skaitymo. 

Taigi, pastaraisiais metais Lietuvoje atsiranda vis daugiau įdomių verslų, siūlančių klientams konceptualius produktus ar paslaugas, suasmenintą aptarnavimą ir kitas papildomą vertę klientams kuriančias naujoves. Konceptualių verslų populiarumas yra toks didelis, kad jie nuolatos sulaukia ne tik padėkų ir pagyrų iš savo klientų, bet, anksčiau ar vėliau, gauna užklausas dėl jų verslo franšizės pardavimo.

Sveikinu, jei taip atsitiko ir Jums, ir pažįstami ar nepažįstami žmonės išreiškė pageidavimą atkartoti Jūsų sėkmingą verslą kitame rajone, mieste ar net šalyje. Dažniausiai pirmą ar antrą tokią užklausą verslininkai linkę vertinti skeptiškai – jie yra per daug užsiėmę augindami savo verslą. Tačiau, kad užklausos dėl franšizės pardavimo pradeda kartotis, tik retas verslininkas jas ignoruos. Dauguma gi pradeda domėtis, kas gi yra ta franšizė ir kokias galimybes ji gali sukurti, ir ar aš galėsiu sukurti sėkmingą franšizę savo verslo pagrindu?

  • Straipsnio tęsinį skaitykite čia>>>

Straipsnis „VINGIUOTAS KELIAS Į VERSLO OLIMPĄ: FRANŠIZAVIMO RIZIKOS IR GALIMYBĖS“

Paskelbtas 2015-08-13

Jei, svarstydami verslo plėtros galimybes, pagalvojote apie franšizavimą, tačiau pasigedote argumentų „už“, šis straipsnis pasufleruos pagrindines naudas, kurias gali sukurti franšizės davėjo verslas. Jei franšizės davėjo verslo kūrimas Jums atrodo trivialus ir paprastas, o jo sėkmė – neišvengiama, šis straipsnis leis Jums įvertinti ir šio verslo modelio keliamus iššūkius bei rizikas. Jei tiesiog domitės franšizavimu, šis straipsnis bus dar vienu žingsniu į šio šiuolaikiško verslo fenomeno pažinimą. Gero skaitymo.     

Graikų mitologijoje sakoma, kad Asklepijo ir Epionės duktė Panacėja turėjo stebuklingus kompresą ir gėrimą, kurie galėjo išgydyti bet kurią ligą. Šios deivės vardas tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu universalų vaistą nuo visų ligų. Nors didžiulių pastangų, neeilinės intelektinės galios ir išskirtinio kūrybiškumo dėka žmonija sugebėjo sukurti itin pažangius sunkiausias lygas gydančius vaistus, tačiau panacėja vis dar liko neatrasta.

Apie franšizavimą, kaip apie būdą greitai ir lengvai išauginti verslą iki tūkstančių padalinių, sklando nemažai mitų, kuriuos pakursto stulbinančios franšizės davėjų sėkmės istorijos. Pavyzdžiui, vienas greito maisto užkandinių franšizių tinklas sugebėjo keturiolika metų iš eilės kiekvieną dieną atidaryti vidutiniškai po 5,5 naujų padalinių, o vienas nedidelių parduotuvėlių franšizės tinklas trijų metų bėgyje pasipildė 13000 naujų padalinių. Tokios franšizavimo ikonos, kaip McDONALDS‘, The BODY SHOP ar HILTON iš tiesų žavi ir žadina ambicijas, tačiau visgi franšizavimas nėra panacėja.

Nors franšizavimo verslo modelio panaudojime slypi didžiulis potencialas, tačiau jis taip pat yra susijęs su reikšmingomis rizikomis, dėl kurių daugumos franšizės davėjų pasiekimai yra kur kas kuklesni, nei tokių franšizavimo milžinų, kaip SUBWAY, kurio plėtros tempus 2000-2014 metais paminėjau praėjusioje pastraipoje, arba 7-EVEVEN, apie kurio augimą 2012-2014 metais taip pat rašiau prieš tai. Neretai atsitinka ir taip, kad kai kuriuos franšizės davėjus jų įsivaizduojamas rožėmis klotas kelias nuveda ne į verslo Olimpą, o į sudužusias iliuzijas ir žlugusius tiek jų pačių, tiek ir jais patikėjusių franšizės gavėjų verslus. Taigi, pasikalbėkime apie tai, kas vilioja verslininkus franšizavimo verslo modelyje, su kokiomis rizikomis gali tekti susidurti būsimiems franšizės davėjams ir kaip sumažinti jų neigiamą poveikį sėkmingai franšizių tinklo plėtrai.  

  • Straipsnio tęsinį skaitykite čia>>>

Knyga „FRANŠIZĖS DAVĖJO VERSLAS: PRADŽIA“

  • Jus galite parsisiųsti knygą "Franšizės davėjo verslas: pradžia" lietuvių kalba iš čia>>>
  • Jus galite parsisiųsti knygą "Franchisor's business: The Beginning" anglų kalba iš čia>>>
  • Jus galite parsisiųsti knygą "Franšīzes devēja uzņēmējdarbība: Sākums" latvių kalba iš čia>>>
  • Jus galite parsisiųsti knygą "Бизнес франчайзера: начало" rusų kalba iš čia>>> 

Knyga „FRANŠIZĖS ĮSIGIJIMAS – GREITKELIS Į VERSLO SĖKMĘ“

  • Jus galite parsisiųsti knygą “Franšizės įsigijimas – greitkelis į verslo sėkmę” lietuvių kalba iš čia>>>
  • Jus galite parsisiųsti knygą “Franšīzes Iegūšana: autostrāde uz veiksmi biznesā” latvių kalba iš čia>>>
  • Jus galite parsisiųsti knygą “Buying a franchise – highway to business success” anglų kalba iš čia>>>

Knyga „FRANŠIZĖS ŽINYNAS“

  • Jus galite parsisiųsti knygą “Franšizės žinynas” lietuvių kalba iš čia>>>